Biyografi

Ajdar Anık Biyografisi ; 10 Şubat 1973 yılında Mardin ilinin Savur ilçesinde Dünya’ya geldi.. Dokuz yıl boyunca memleketinde yaşadı daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etti. İlk , orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Ajdar Anık Biyografi

Parlak zekası ve farklı kişiliği ile diğer insanlardan hep bir adım öndeydi. Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 1994 yılında başarı ile bitirip mezun oldu.

Sekiz yıl boyunca mesleğini başarı ile yaptı ama içindeki o sanat aşkı günden güne alevlenip ruhunu sarıyordu. 2003 yılında Popstar yarışmasına başvurduğunda içindeki çevheri göremeyen jüri üyeleri sayesinde halk tarafından tanındı ve meşhur oldu.

Daha sonrasında o tarihin rekor sayılabilecek izlenme sayılarına ulaşan videoları ile bütün dünyaya youtube vasıtası ile kendini tanıttı.

Hiper star Ajdar Anık sahne aldığı bir kulüpte Şarkıcı Alihan’nın saldırısına uğradı. 2009 yılında Flash Tv de yayınlanan “Her Çevhere Bir Altın” yarışma programında juri üyeliği yaptı.

Ajdar Anık Arto gibi bir çok ünlü ile polimiğe girmiş olsa da gerçek amacı sadece hakkını savunmak doğru olanı göstermekti..

Sanatcının başlıca eserleri ; Çikita Muz , Nane Şekeri (Nane Nane) , Kon Kon , Şahdamar , Vermiyecem Vermiyecem .. Bunlar gibi bir çok başyapıta imzasını attı… Birbirinden farklı ve güzel eserlere sahip olan Sanatçı hayatına İstanbul’da devam etmektedir.

Ajdar Anık Fun Club Olarak Kendisini Çok Seviyor Ve Başarılarının Devamını Diliyoruz.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.